Ремонт і обслуговування мембранного пневматичного насоса
“Інжинірингові системи” – це кампанія, яка надає послуги з ремонту та обслуговування мембранних пневматичних насосів, а так само ремонт іншого обладнання Seko. Займаючись продажем і ремонтом насосного обладнання ми зібрали великий багаж прикладних знань щодо даної теми. Наші фахівці розберуться чому насос не працює, або працює гірше, або чому насос “троїть” і багато інших проблем. При необхідності замінимо зношені або пошкоджені деталі, або запропонуємо альтернативну модель насоса.
Частою причиною поломки мембранного насоса або зниження його продуктивності криється в неправильному використанні пневмата, зневагою експлуатаційними вимогами, заявленими в паспорті насоса. Мембранний пневматичний насос простий в конструкції, працює з густими і в’язкими рідинами, в тому числі клеєм, кислотами або харчовими продуктами. Може перекачувати абразивні частинки діаметром до 10 мм. Але при неправильному користуванні, переваги можуть перетворитися на недоліки.
Розберемося докладніше в правильному використанні мембранного насоса.
Перше, що хочеться сказати, це те, що при покупці мембранного пневматичного насоса наші фахівці розкажуть в усній формі всі необхідні деталі монтажу насоса у себе на підприємстві, для його максимально продуктивної роботи. Це ті ключові моменти, якими нехтувати не варто.
А тепер давайте розберемося докладніше.
Установка пневматичного насоса
- Перед насосом підготовка повітря (редуктор, фільтр-осушувач, дросель).
- Достатнього діаметру пневматична лінія.
- Тільки горизонтальне розміщення насоса.
- Оскільки мембранні насоси відносяться до типу самоусмоктувальних – для них важливо забезпечити герметичність з’єднань.
- Перед включенням обов’язково перевірте, щоб в насосі не було сторонніх предметів, пломби були зірвані а гвинти щільно закручені.
- Насос можна встановлювати як на підлозі, так і на стелі, важливо, щоб насос був встановлений горизонтально (стояв на ногах) колектор подачі рідини був вгорі насоса (зверніть увагу на стрілочки які намальовані на насосі, вони вказують правильний напрямок, стрілка повинна дивитися вгору як показано на малюнку).
! ДУЖЕ ВАЖЛИВО ! Насос повинен розміщуватися максимально близько до місця куди перекачується рідина і звідки забирається. Це дозволить забезпечити максимальну продуктивність. Як відомо, чим довше шланги і більш в’язка рідина, тим більше йдуть відхилення продуктивності насоса від заявлених в паспорті.
Рекомендації по установці і дотримання умов монтажу мембранного насоса
- Для підведення і відведення гідравліки використовуйте ГНУЧКІ армовані шланги. Жорсткі шланги можуть привести до сильної вібрації і поломки колектора насоса. Не використовуйте труби з номінальним діаметром менше, ніж діаметри підключення, заявлені в паспорті насоса. Якщо паркан рідини знизу або рідина дуже в’язка, можна використовувати шланги з великим номінальним діаметром, ніж діаметри підключення. Це полегшить паркан рідини.
- Демпфер пульсацій. Встановлюється для гасіння пульсацій рідини в потоці на виході.
- Регульований дросель. Клапан, який дозволяє регулювати витрату рідини, шляхом звуження і розширення поперечного перерізу каналу.
- Вхід для манометра. Також може встановлюватися датчик захисту від підвищеного тиску.
- Анкерна труба.
- Запірний клапан. Для запобігання витікання рідини, пропускає рідину і не зливає її назад в ємність.
- НЕ повинно бути повітряних мішків. Контур повинен бути коротким і лінійним.
- Канал навколо основи насоса.
- Якщо бак відкритий, необхідно встановити фільтр грубої очистки навколо місця забору рідини.
- Якщо бак відкритий, необхідно встановити фільтр грубої очистки навколо місця забору рідини.
- Довжина каналу.
- Шорсткість внутрішньої поверхні труби.
- Напрямок виходу рідини.
Запуск мембранного насосу
Кульки клапана повинні бути зволожені робочої рідиною перед запуском насоса. Насос повинен бути просушений від води, якщо не допускається попадання води в рідину, що перекачується. Спочатку, в мембранному насосі може бути вода, оскільки перед відправкою перевіряють його працездатність перекачуванням води.
Основні правила обслуговування мембранного насоса
Багато моментів у використанні мембранного насоса інтуїтивно зрозумілі. Але хочемо акцентувати увагу на ключових.
- Поверхневий огляд насоса варто робити хоча б 1 раз на місяць, для заміни фільтрів за потребою і перевірки цілісності насоса. Якщо під кришкою пневмата є рідина – це поганий знак, швидше за все десь утворилася тріщина і незабаром це може привести до остаточної поломки насоса. В такому випадку Ви відразу можете звернутися до нас, для заміни пошкоджених деталей, огляду або в крайньому випадку покупки аналогічного насоса..
- Заміна деталей проводиться в чистому і сухому приміщенні. Деталі змінюються тільки на нові, оригінальні.
- Перед розбором мембранного насоса (в залежності від рідини) майстер повинен надіти рукавички і окуляри, в разі роботи з токсичними речовинами.
- Перед розбором насоса необхідно його ПРОМИТИ, щоб максимально позбавитися від токсичних рідин.
- Перед розбором після промивання насоса необхідно ВІДКЛЮЧИТИ від компресора, ВІД’ЄДНАТИ підвідний і відвідний патрубки.
- Далі можна приступати до безпосередньо, до розбирання мембранного насоса, при необхідності.
! ДУЖЕ ВАЖЛИВО ! Якщо насос використовується рідко, або Ви плануєте відкласти роботу насоса на якийсь час, НЕОБХІДНО промити насос від перекачується речовини для уникнення залипання каналів.
При відхиленнях в роботі насоса обов’язково наберіть технічну підтримку і отримаєте консультацію. Через 1500 – 4000 годин роботи насоса, в залежності від умов його експлуатації, потрібно провести огляд мембран і пневматичного двигуна.
ПРИКЛАД поломки насоса
Насос троїв і видавав недостатню продуктивність. Після огляду було виявлено розірвана манжета, яка не забезпечувала достатню герметичність пневмопривода в насосі і через це повітря проскакував з однієї порожнини в іншу. Причиною могла бути неправильна збірка насоса, при якій манжету затиснуло під час вставки золотника в корпус. Така дрібниця може виявитися насправді серйозною проблемою. Тому завжди радить довірити ремонт і огляд фахівцям. Якщо у Вас виникли проблеми з насосом, звертайтеся до нас, переходячи в розділ контакти. Ми завжди раді допомогти Вам!