Ремонт мембранного насосу

Ремонт насоса SEKO

Ремонт мембранного насосу SEKO

До нас у ремонтний цех надійшов мембранний насос, що потребує відновлення. Цей насос використовувався для перекачування ТДІ (толуїлендіізоціанат), який використовується для виробництва пінополіуретану. ТДІ – це особливо токсична, агресивна та в’язка речовина, яка застигає вже при температурі 22℃. Мембранний пневматичний насос Seko AF 00 0160 AMTTPT1 має підвищену зносостійкість. Частина його деталей виготовлена ​​з тефлону, міцного та слизького матеріалу, здатного відштовхувати бруд та воду. Завдяки якісним матеріалам та комплектуючим, цей насос мало піддається зносу від їдких субстанцій, за умови дотримання рекомендацій щодо догляду та проведення технічного обслуговування.

Ремонт насоса SEKO Фото 1Ремонт насоса SEKO Фото 2Ремонт насоса SEKO Фото 3

При перегляді фотографій, відразу впадає у вічі наявність великої кількості нальоту на усих деталях. Це говорить про те, що цей мембранний насос нещадно експлуатувався за дуже суворих умов. Рекомендації щодо огляду раз на кілька днів (за умови перекачування агресивних речовин), а також періодичного промивання насоса ацетоном або іншою відповідною речовиною, з подальшим висушуванням, не дотримувалися. Зазначене технічне обслуговування або зовсім не проводилося, або виконувалось неналежним чином. При розбиранні стало видно, як вплинув толуїлендіізоціанат на роботу глушника виведення повітря. Повсть (войлок), що використовується в глушнику, просто перетворилася на камінь. Глушник, внаслідок цього, перестав виконувати свою функцію випуску повітря.

Ремонт насоса SEKO Фото 4 Ремонт насоса SEKO Фото 5 Ремонт насоса SEKO Фото 6

Враховуючи стан деталей насоса, можна зробити висновок, що на виробництві не було проведено перше обов’язкове вступне обслуговування, перед початком експлуатації. Велика кількість нальоту на деталях свідчить про те, що насос перед використанням не просушили. Волога, що залишилася всередині після тестування водою, вступила в реакцію з толуїлендіізоціанатом, що перекачується. Ця реакція залишає характерні агенти затвердіння на всіх поверхнях. Обов’язкове просушування перед використанням дозволило б уникнути утворення великої кількості нальоту та падіння продуктивності. На фотографіях можна розглянути, що тефлонові кульки, що виконують функцію клапана, також покриті шаром товстого нальоту. Це порушило герметичність проточної частини насоса (колектора). Як наслідок, проточні камери повністю не замикалися і насосний агрегат працював на зношування, при сильному падінні продуктивності.

Ремонт насоса SEKO Фото 7 Ремонт насоса SEKO Фото 8
Ремонт насоса SEKO Фото 9 Ремонт насоса SEKO Фото 10

Попадання речовини, що перекачується, на зовнішню поверхню насоса може призвести до його поломок. При перекачуванні агресивних речовин, лаків, фарб, клеїв обов’язковою умовою експлуатації це підтримання насоса у чистоті. Попадання лугу, кислоти та інших агресивних речовин на корпус насоса може призвести до: корозії болтів, руйнування торця повітряної мембрани, виходу з ладу ущільнень золотників насоса… Попадання лаку, фарби та клею може призвести до поломки золотників, неможливості розібрати насос без пошкоджень корпусу, виходом з ладу глушника насоса… Агресивні рідини слід систематично змивати теплою водою. Для зменшення забруднень клеєм, фарбою чи лаком можна, наприклад, обробити насос силіконовим спреєм. Це зменшить адгезію та дозволить без особливих зусиль відмити насос.

Ремонт насоса SEKO Фото 11 Ремонт насоса SEKO Фото 12 Ремонт насоса SEKO Фото 13

У таких складних випадках простим ремонтом із заміною запчастин з ремонтного комплекту, що поставляється, не обійтися. Перше, що потрібно зробити, це повністю очистити насосний агрегат від нальоту, включаючи важкодоступні місця. Для цього важливо підібрати правильну хімію і обробити нею весь агрегат. Майте на увазі такі забруднення неможливо прибрати звичайним чищенням. Далі необхідно замінити повністю пошкоджені деталі. Фахівці нашого підприємства займаються ремонтом пневматичних мембранних насосів будь-яких виробників.

Вони ремонтують такі насоси регулярно, мають необхідні для цього досвід та кваліфікацію. Ми не рекомендуємо проводити ремонт самостійно, краще таке відповідальне завдання делегувати майстрам ремонтного цеху. У разі самостійного ремонту у вас не буде гарантії. Але якщо ви все ж таки вирішили спробувати зробити ремонт самі, ви можете попередньо зателефонувати і проконсультуватися з фахівцем.

Наші майстри завжди раді допомогти та відповісти на ваші запитання. Звертайтесь до нас за телефоном (067) 233 88 10, також можете написати у Viber чи Telegram.

наші
партнери