Меню
Каталог
дивитися
всі товари
Закрити
+38 (067) 442-30-58
Киев
Приймаємо дзвінки

з 9:00 до 20:00 


вул. Якова Гніздовського,
д. 1, оф. 114

Пн.-Пт.

9:00 - 20:00

Сб, Нд

10:00 - 20:00

Ремонт мембранного насосу

Ремонт мембранного насоса SEKO

До нас у ремонтний цех надійшов мембранний насос, що потребує відновлення. Цей насос використовувався для перекачування ТДІ (толуїлендіізоціанат), який використовується для виробництва пінополіуретану. ТДІ – це особливо токсична, агресивна та в’язка речовина, яка застигає вже при температурі 22℃. Мембранний пневматичний насос SEKO AF 00 0160 AMTTPT1 має підвищену зносостійкість. Частина його деталей виготовлена ​​з тефлону, міцного та слизького матеріалу, здатного відштовхувати бруд та воду. Завдяки якісним матеріалам та комплектуючим, цей насос мало піддається зносу від їдких субстанцій, за умови дотримання рекомендацій щодо догляду та проведення технічного обслуговування.

При погляді на фотографії відразу впадає у вічі наявність великої кількості нальоту на всіх деталях. Це говорить про те, що цей мембранний насос нещадно експлуатувався за дуже суворих умов. Рекомендації щодо огляду раз на кілька днів (за умови перекачування агресивних речовин), а також періодичного промивання насоса ацетоном або іншою відповідною речовиною, з подальшим висушуванням, не дотримувалися. Зазначене технічне обслуговування або зовсім не проводилося, або виконувалось неналежним чином. При розбиранні стало видно, як вплинув толуїлендіізоціанат на роботу глушника виведення повітря. Повсть, що використовується в глушнику, просто перетворилася на камінь. Глушник, внаслідок цього, перестав виконувати свою функцію випуску повітря.

Враховуючи стан деталей насоса, можна зробити висновок, що на виробництві не було проведено перше обов’язкове вступне обслуговування, перед початком експлуатації. Велика кількість нальоту на деталях свідчить про те, що насос перед використанням не просушили. Волога, що залишилася всередині після тестування водою, вступила в реакцію з толуїлендіізоціанатом, що перекачується. Ця реакція залишає характерні агенти затвердіння на всіх поверхнях. Обов’язкове просушування перед використанням дозволило б уникнути утворення великої кількості нальоту та падіння продуктивності. На фотографії можна розглянути, що тефлонові кульки, що виконують функцію клапана, також покриті товстим шаром нальоту. Це порушило герметичність проточної частини насоса (колектора). Як наслідок, проточні камери повністю не замикалися і насосний агрегат працював на зношування, при сильному падінні продуктивності.

Потрапляння речовини, що перекачується, на зовнішню поверхню насоса може призвести до його поломок. При перекачуванні агресивних речовин, лаків, фарб, клеїв обов’язковою умовою експлуатації є вміст насоса у чистоті. Попадання лугу, кислоти та інших агресивних речовин на корпус насоса може призвести до: корозії болтів, руйнування торця повітряної мембрани, виходу з ладу ущільнень золотників насоса… Попадання лаку, фарби та клею може призвести до поломки золотників, неможливості розібрати насос без пошкоджень ладу глушника насоса … Агресивні рідини потрібно систематично змивати теплою водою. Для зменшення забруднень клеєм, фарбою чи лаком можна, наприклад, обробити насос силіконовим спреєм. Це зменшить адгезію та дозволить без особливих зусиль відмити насос.

У таких складних випадках простим ремонтом із заміною запчастин з ремонтного комплекту, що поставляється, не обійтися. Перше, що потрібно зробити, це повністю очистити насосний агрегат від нальоту, включаючи важкодоступні місця. Для цього важливо підібрати правильну хімію і обробити нею весь агрегат. Майте на увазі такі забруднення неможливо прибрати звичайним чищенням. Далі необхідно замінити повністю пошкоджені деталі. Фахівці нашого підприємства займаються ремонтом пневматичних мембранних насосів будь-яких виробників.

Вони ремонтують такі насоси регулярно, мають необхідні для цього досвід та кваліфікацію. Ми не рекомендуємо проводити ремонт самостійно, краще таке відповідальне завдання делегувати майстрам ремонтного цеху. У разі самостійного ремонту у вас не буде гарантії. Але якщо ви все ж таки вирішили спробувати зробити ремонт самі, ви можете попередньо зателефонувати і проконсультуватися з фахівцем.

Наші майстри завжди раді допомогти та відповісти на ваші запитання. Звертайтесь до нас за телефоном (067) 233 88 10, також можете написати у Viber або Telegram.

На якій мові бажаєте використовувати сайт?
УкраїнськаРусский