Мембранні пневматичні насоси та їх переваги

Преимущества мембранного насоса

В’язкі, агресивні, легкозаймисті, забруднені абразивними частинками і чутливі до збовтування рідини можна перекачувати вибухозахищеними мембранними пневматичними насосами. 

Інше насосне обладнання з такими завданнями справляється із серйозними обмеженнями в роботі та коштує набагато дорожче. Це пов’язано як із самим принципом всмоктування та нагнітання рідкого середовища, так і з особливостями механізму, включаючи іскрову небезпеку і чутливість конструкційних матеріалів до хімічно активних речовин, що перекачуються.

Мембранний пневматичний насос у порівнянні з іншим насосним устаткуванням

Для кожного технологічного процесу, де використовується перекачування рідких середовищ, застосовують різні за принципом дії насоси, однак кожен із них призначений для вирішення певних завдань, маючи серйозні обмеження.

Мембранні пневматичні насоси позбавлені перерахованих недоліків. Крім того, у них немає електромотора та інших електричних конструктивних елементів, що дозволяє використовувати їх у занурювальному стані.

Відсутність електроприводу робить пневматичний мембранний насос вибухозахищеним. На відміну від інших видів насосного обладнання, у ньому немає нічого, що могло б дати іскру.

Особливості конструкції та сфери застосування

Конструктивно діафрагмовий механізм набагато простіший у порівнянні з іншими видами промислового насосного обладнання. Розберемо конструкцію на прикладі пневматичного мембранного насоса Seko, який складається з п’яти основних частин:

На відміну з інших видів насосних агрегатів, привід пневматичних мембранних насосів здійснюється немає від електродвигуна, як від пневмопривода. Енергія повітряного потоку з тиском до 8 бар приводить у дію пневматичний привід, який змушує працювати мембрани діафрагмового насоса, перекачуючи воду чи іншу рідину незалежно від її в’язкості, забрудненості, хімічної активності чи наявності у ній бульбашок.

Використання хімічно стійких полімерів (PP, PVDF, PTFE, PE, POM та ін.), а також корозійностійких сплавів алюмінію та нержавіючої сталі дозволяє застосовувати мембранні насоси для перекачування:

Мембранні насоси для харчових продуктів активно використовують у косметологічній, фармакологічній та харчопереробній галузях. Внутрішня поверхня всіх елементів помпи, включаючи самі мембрани, патрубки та клапани, інертна до більшості харчових та медичних агресивних середовищ. Матеріали не виділяють токсичних сполук у рідину та не змінюють її запах.

На рекомендовану сферу використання пневмо-мембранних насосів впливають їх основні конструкційні матеріали:

Пневматичні мембранні насоси ідеальні для перекачування в’язких рідин, будь то косметичні засоби, ПММ або продукти харчування, за будь-якої зі схем підключення:

Мембранний насос легкий та мобільний, що дозволяє переносити його від однієї стаціонарної ємності до іншої або організовувати перекачування рідин у «польових умовах» за наявності автономного пневматичного компресора.

Принцип дії мембранного насосу

Пневмо-мембранні насоси наводяться на дію стисненим повітрям від пневмокомпресора. Робочий цикл пневматичної частини помпи складається із чотирьох етапів.

  1. Подача повітряного потоку під праву мембрану, що вигинається у бік відповідної робочої камери та вичавлює з неї рідину.
  2. Скидання стисненого повітря в атмосферу з-під правої мембрани при досягненні нею крайнього правого становища.
  3. Подача повітря під ліву мембрану, що призводить до її вигинання у бік відповідної робочої камери та видавлювання з неї рідини.
  4. Скидання стисненого повітря в атмосферу з-під лівої мембрани при досягненні нею крайнього лівого становища.

Нагнітання стисненого повітря під одну мембрану та скидання тиску в протилежній повітряній камері мембранного насоса відбувається одночасно завдяки роботі золотника та пневматичного приводу. Напрямок потоку рідини, що перекачується, контролюється чотирма гравітаційними клапанами.

Такий простий циклічний принцип роботи діафрагмового мембранного насоса дозволяє перекачувати воду з твердими суспензією, оскільки рідина не проходить через шестірні, гвинти, лопаті та інші робочі органи, що використовуються в інших видах насосного обладнання.

Мембранний принцип дії дає можливість працювати на сухому ходу без шкоди діафрагмовому насосу і його пневматичному приводу. Крім того, це дозволяє помпі самостійно всмоктувати рідину будь-якої в’язкості при сухому запуску.

Переваги насосів пневмо-мембранного типу

Підсумувавши всі переваги конструкції і принципу дії пневматичних мембранних насосів, можна виділити кілька найважливіших з практичної та сервісної точок зору.

Пневматичні мембранні насоси за своєю конструкцією вкрай прості, що у рази скорочує ймовірність поломок. У цьому їх ремонтопридатність і простота техобслуговування значно зменшує експлуатаційні витрати проти іншими видами насосного устаткування аналогічного класу.

Пневматичні мембранні насоси за своєю конструкцією вкрай прості, що у рази скорочує ймовірність поломок. У цьому їх ремонтопридатність і простота техобслуговування значно зменшує експлуатаційні витрати проти іншими видами насосного устаткування аналогічного класу.

наші
партнери